Fotogalerie

Fotogalerie

Fotogalerie pana senátora Mgr. Radko Martínka. Zde můžete shlédnout fotografie z různých akcí, schůzek apod. Fotogalerie odkazuje na aktuální rok a na roky předešlé. Stačí jen kliknout na jeden z daných odkazů.

Jednání podvýboru pro dopravu a energetiku

Pan senátor se zúčastnil jednání podvýboru pro dopravu a energetiku. Na jednání nechyběl ani ministr dopravy ČR Dan Ťok. Na fotografie z jednání se můžete podívat ve fotogalerii.

 

Program záchrany architektonického dědictví

Chrast - prohlídka zámkuLetohrad - prohlídka kaple sv. Jana NepomuckéhoLetohrad - prohlídka kaple sv. Jana Nepomuckého 2Letohrad - prohlídka kaple sv. Jana Neopomuckého 3Polička - prohlídka kostela

Senátor Radko Martínek je členem komise pro rozdělování finančních prostředků z Programu záchrany architektonického dědictví, který každoročně vyhlašuje Ministerstvo kultury. Před tím, než komise rozhodne o přidělení finančních prostředků na rok 2015, si člen této komise a senátor Radko Martínek prohlédl kulturní památky v Pardubickém kraji, které o finanční příspěvek z tohoto dotačního titulu Ministerstva kultury žádají. „Zastavil jsem se mimo jiné v Letohradě, abych na místě zjistil, v jakém stavu se barokní památka nachází,“ uvedl senátor. Seznámil se s požadavkem Řimskokatolické farnosti Letohrad, která letos usiluje o dotaci z Programu záchrany architektonického dědictví na odvodnění kaple sv. Jana Nepomuckého. „Bohužel finanční prostředky potřebné na opravy památek v kraji jsou několikanásobně vyšší než reálná možnost dotačního programu,“ konstatoval senátor.